Widok na osiedle - ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej
Pokój z krzesłami - ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej

Zapraszamy na darmowy audyt ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej. Dowiedz się czy Twoja polisa zapewnia odpowiednią ochronę i czy za nią nie przepłacasz.

Dowiedz się więcej >>

Co to jest Ubezpieczenie Wspólnoty Mieszkaniowej i Ubezpieczenie Spółdzielni Mieszkaniowej?

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej oraz ubezpieczenie spółdzielni mieszkaniowej to produkt ubezpieczeniowy obejmujący swoim zakresem części wspólne budynków wielomieszkaniowych.

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej oraz ubezpieczenie spółdzielni mieszkaniowej pozwala uzyskać odszkodowanie w razie szkód powstałych w wyniku pożarów i innych zdarzeń losowych określonych w danej umowie ubezpieczenia.
Ubezpieczenie wspólnot mieszkaniowych i ubezpieczenie spółdzielni mieszkaniowej może również stanowić zabezpieczenie mienia wspólnoty mieszkaniowej przed rabunkiem, kradzieżą z włamaniem, dewastacją czy graffiti.
Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej i ubezpieczenie spółdzielni mieszkaniowej nierzadko w swoich ramach zawiera również ubezpieczenie OC członków zarządu wspólnoty mieszkaniowej.

Co Obejmuje Ubezpieczenie Wspólnoty Mieszkaniowej?

Majątek wspólnoty ubezpieczeniowej ubezpiecza się w następujących zakresach:

na ryzykach nazwanych
który zapewnia wypłatę odszkodowania w takich sytuacjach jak m.in. wystąpienie pożaru, huraganu, powodzi, trzęsienia ziemi, gradu, uderzenie pioruna, uderzenie pojazdu lądowego, upadek statku powietrznego, osuwanie się z ziemi, a także kradzież z włamaniem i rabunek;
All Risk
od wszystkich ryzyk, w których zakresie objęte są wszystkie szkody za wyjątkiem tych wyraźnie wyłączonych w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia)
z możliwością zastosowania rozszerzonej ochrony
obejmującej m.in. ryzyko wystąpienia przepięć, dewastacji budynku, dymu, sadzy.

Ochroną ubezpieczeniową mogą zostać objęte budynki i budowle, wyposażenie, prywatne mienie pracowników wspólnoty mieszkaniowej, mienie osób trzecich, maszyny i urządzenia. Stosuje się przy tym zasadę sum stałych, a deklarowana suma ubezpieczenia powinna w pełni odpowiadać wartości odtworzeniowej (pozwalającej przywrócić uszkodzone mienie do stanu nowego, ale nie ulepszonego) lub rzeczywistej (równowartej wartości odtworzeniowej pomniejszonej o zużycie techniczne budynku; dotyczy nieruchomości, których zużycie techniczne przekracza 50%-60%). Jeśli jest to możliwe, zaleca się podawanie sumy ubezpieczenia budynku zgodnie z jego wartością odtworzeniową. Należy przy tym pamiętać, że niekorzystne jest zarówno nadubezpieczenie, czyli zawyżenie sumy ubezpieczenia, jak i niedoubezpieczenie, a więc jej zaniżenie skutkujące uzyskaniem zbyt niskiego odszkodowania. Ustalenie poprawnej sumy ubezpieczenia odpowiadającej faktycznej wartości budynku oraz adekwatnej do oczekiwanej ochrony to gwarancja, że wypłacone odszkodowanie w pełni pokryje koszty usunięcia szkód.

Ubezpieczenie OC zarządcy nieruchomości

Przy okazji ubezpieczenia wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych bardzo często zawieramy ubezpieczenia OC zarządcy nieruchomości. Polisa OC zarządcy nieruchomości jest zawierana na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zarządcy nieruchomości.

Co Zyskasz Współpracując z Nami?

Polisę skrojoną na wymiar
Przeanalizujemy Twoją sytuację pod kątem konkretnych potrzeb, żebyś miał pewność, że polisa w pełni zabezpiecza Twoją wspólnotę
Spokój
Polisa zabezpiecza Twoją wspólnotę od nieprzewidzianych sytuacji, a Ty możesz skupić się na zarządzaniu
Stosunek jakości do ceny
Nie zawyżamy niepotrzebnie sumy ubezpieczenia, więc nie przepłacasz za składkę. Nie zaniżamy jej, żeby potencjalne odszkodowanie nie było zbyt niskie.
Wsparcie podczas likwidacji szkód
W razie potrzeby likwidacji szkody jesteśmy do Twojej pełnej dyspozycji

Dlaczego warto nam zaufać?

Mamy ponad 20 lat doświadczenia
Wypracowaliśmy dużo kontaktów w towarzystwach ubezpieczeniowych
Specjalizujemy się w ubezpieczeniach wspólnot mieszkaniowych
Ubezpieczyliśmy tysiące klientów

Jak kupić polisę?

Szukają Państwo rzetelnej firmy, która zajmie się wszelkimi sprawami związanymi z ubezpieczeniem wspólnoty mieszkaniowej oraz ubezpieczeniem spółdzielni mieszkaniowej? Osoby zainteresowane współpracą z nami zapraszamy do pozostawienia danych kontaktowych. Oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące usług świadczonych przez Prime Broker Sp. z o.o.

    Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

    Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

    Call Now Button