Ubezpieczenie firmy

Ubezpieczenia majątkowe to produkt zapewniający wypłatę odszkodowania w razie zniszczenia lub uszkodzenia mienia w wyniku zdarzeń losowych, a także jego kradzieży. Polisa swoim zakresem obejmuje m.in. budynki, wyposażenie zakładów produkcyjnych, sprzęt elektroniczny oraz towary, można więc powiedzieć, że jest to podstawowe ubezpieczenie firmy.

Najczęściej wybieraną polisą jest ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych obejmujące ściśle zdefiniowane sytuacje. Ubezpieczenia majątkowe firmy zawierane jest w zakresie podstawowym (szkody powstałe m.in. w wyniku eksplozji, ognia, uderzenia pioruna) lub rozszerzonym (ubezpieczenie m.in. od zalania, powodzi, gradobicia, huraganu).

Ubezpieczenia majątkowe – rodzaje

Oprócz polisy od ognia i innych zdarzeń losowych dostępne są takie produkty jak:

Ubezpieczenie od wszystkich ryzyk. Jest to ubezpieczenie mienia obejmujące ochroną wszystkie nagłe, przypadkowe i nieprzewidziane zdarzenia z wyjątkiem tych, które są wykluczone w ogólnych warunkach.
Ubezpieczenie utraty zysku (Business Interruption). Obejmuje ono przewidywany zysk brutto, jaki firma by osiągnęła, gdyby jej funkcjonowanie nie zostało przerwane bądź zakłócone w wyniku szkody w mieniu.
Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego. Polisa ta obejmuje ochroną szkody wynikające m.in. z wad materiału, błędnej obsługi urządzeń czy powstawania zwarć w gniazdkach elektrycznych. Dodatkowo można ją rozszerzyć o ochronę przenośnego sprzętu elektronicznego znajdującego się poza siedzibą firmy.
Ubezpieczenie od kradzieży i rabunku. Zakres tej polisy obejmuje majątek firmy i zapewnia wypłatę odszkodowania w razie kradzieży lub dewastacji m.in. maszyn produkcyjnych i innych urządzeń wykorzystywanych do prowadzenia przedsiębiorstwa, a także pieniędzy czy środków obrotowych (np. surowców i półproduktów).

Duża różnorodność produktów, jakie obejmują ubezpieczenia majątkowe, pozwala na dopasowanie konkretnej oferty do aktualnych potrzeb i gwarantuje pełną ochronę mienia firmy. Polisy tego typu podlegają również modyfikacjom, dzięki czemu istnieje możliwość ich rozbudowania. Z całą pewnością warto więc skorzystać z tego ubezpieczenia niezależnie od branży, w jakiej działa firma.

Zapraszamy do zostawienia kontaktu

Szukają Państwo rzetelnej firmy, która zajmie się wszelkimi sprawami związanymi z ubezpieczeniem przedsiębiorstwa, floty pojazdów, nieruchomości komercyjnych czy osiedli mieszkaniowych? Osoby zainteresowane współpracą z nami zapraszamy do pozostawienia danych kontaktowych. Oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące usług świadczonych przez Prime Broker Sp. z o.o.

    Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

    Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

    Call Now Button