Ubezpieczenie OC działalności gospodarczej

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to produkt, który obejmuje ochroną odpowiedzialność ubezpieczonego za wyrządzone osobom trzecim szkody osobowe lub rzeczowe.

Ubezpieczenie OC dla firm występuje w kilku wariantach

Z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. To ubezpieczenie OC firmy obejmuje ochroną odpowiedzialność za wyrządzenie szkód osobom trzecim w związku z posiadanym mieniem lub prowadzoną działalnością. Ubezpieczenie OC działalności gospodarczej może być rozszerzone o liczne produkty, takie jak m.in. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pracodawcy, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za produkt, a także ubezpieczenie OC najemcy nieruchomości i ruchomości.
Ubezpieczenie z tytułu wykonywanego zawodu, czyli inaczej ubezpieczenie OC zawodowe. Polisa przeznaczona dla osób wykonujących wolne zawody (np. lekarzy, księgowych, adwokatów, radców prawnych, konsultantów, informatyków) oraz zrzeszających je spółek. OC zawodowe pokrywa nie tylko wyrządzone szkody rzeczowe i osobowe, ale również straty finansowe. Ochrona zapewniona jest w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim w związku z wykonywanym zawodem.
Ubezpieczenie OC kontraktowe. Obejmuje szkody wyrządzone osobie lub mieniu, a także ich następstwa finansowe w ramach realizacji przez firmę danego kontraktu. Ubezpieczenie firmy polisą OC do kontraktu zapewni przedsiębiorstwu ochronę w związku z ewentualnymi roszczeniami będącymi wynikiem popełnionych błędów np. podczas wykonywania prac budowlanych.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkową polisą dla określonych działalności gospodarczych oraz pewnych grup zawodowych, a obowiązek jego posiadania zapisany jest w stosownych rozporządzeniach Ministerstwa Finansów. Warto skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ ubezpieczenie firmy pozwala czuć się przedsiębiorcom bezpiecznie nawet w przypadku popełnienia błędu. Dobrym przykładem może być OC firmy budowlanej, gdzie ryzyko takiej sytuacji jest dość wysokie.

Zapraszamy do zostawienia kontaktu

Szukają Państwo rzetelnej firmy, która zajmie się wszelkimi sprawami związanymi z ubezpieczeniem przedsiębiorstwa, floty pojazdów, nieruchomości komercyjnych czy osiedli mieszkaniowych? Osoby zainteresowane współpracą z nami zapraszamy do pozostawienia danych kontaktowych. Oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące usług świadczonych przez Prime Broker Sp. z o.o.

    Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

    Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

    Call Now Button