Ubezpieczenie transportowe

Ubezpieczenie Cargo to polisa, której zadaniem jest ochrona transportowanego ładunku, a tym samym zabezpieczenie firmy przed skutkami ewentualnych szkód powstałych podczas przewożenia towarów. Przedsiębiorcy działający w branży transportowej mają do wyboru kilka rodzajów ubezpieczeń tego typu.

Ubezpieczenie transportowe to produkt dedykowany wszystkim podmiotom gospodarczym trudniącym się szeroko pojętym transportem. Adresowany jest do handlowców, producentów oraz przewoźników.

Ubezpieczenie Cargo ochrania przewożone mienie (załadowany towar) od chwili opuszczenia przez nie miejsca załadunku, aż do chwili dostarczenia go do adresata. Ładunek podlega ochronie również na czas jego przejściowego składowania w magazynach spedytora i/lub przewoźnika. Ubezpieczenie może również stanowić zabezpieczenie od szkód powstałych w trakcie załadunku i rozładunku towaru, a także w czasie jego ekspozycji na wystawach. Warto pamiętać, że nie każdy przewoźnik może w pełni zrekompensować ewentualne wystąpienie szkody, jak również nie zawsze jest on odpowiedzialny za jej spowodowanie, dlatego ubezpieczenie ładunku we własnym zakresie jest rozsądnym rozwiązaniem.

Ubezpieczenie OCP, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika, jest skierowane do firm, które prowadzą działalność polegającą na drogowym przewozie towarów. OC przewoźnika gwarantuje zwrot kosztów w razie niewywiązania się z umowy przewozu lub nienależytego jej wykonania (np. w sytuacji opóźnienia dostawy, uszkodzenia lub zniszczenia ładunku czy kradzieży). OCP przewoźnika znacząco podnosi wiarygodność firmy transportowej i daje poczucie bezpieczeństwa osobom korzystającym z jej usług. Dotyczy to zarówno OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym, jak i krajowym.

Dla zapewnienia jeszcze większej ochrony, ubezpieczenie przewoźnika drogowego można uzupełnić o dodatkowe pakiety Assistance. Pozwolą one w ramach polisy skorzystać z pomocy w trudnych sytuacjach i gwarantują np. usługę holowania unieruchomionego pojazdu.

Zapraszamy do zostawienia kontaktu

Szukają Państwo rzetelnej firmy, która zajmie się wszelkimi sprawami związanymi z ubezpieczeniem przedsiębiorstwa, floty pojazdów, nieruchomości komercyjnych czy osiedli mieszkaniowych? Osoby zainteresowane współpracą z nami zapraszamy do pozostawienia danych kontaktowych. Oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące usług świadczonych przez Prime Broker Sp. z o.o.

Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

Call Now Button