kalkulator - ubezpieczenie oc firmy
fragment kodu programu - ubezpieczenie oc dla firm

Ubezpieczenie OC działalności gospodarczej? Co to jest?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to produkt, który obejmuje ochroną odpowiedzialność ubezpieczonego za wyrządzone osobom trzecim szkody osobowe lub rzeczowe.

Ubezpieczenie OC dla firm występuje w kilku wariantach

Z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. To ubezpieczenie OC firmy, także jednoosobowej obejmuje ochroną odpowiedzialność za wyrządzenie szkód osobom trzecim w związku z posiadanym mieniem lub prowadzoną działalnością. Ubezpieczenie OC działalności gospodarczej może być rozszerzone o liczne produkty, takie jak m.in. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pracodawcy, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za produkt, a także ubezpieczenie OC najemcy nieruchomości i ruchomości.
Ubezpieczenie z tytułu wykonywanego zawodu, czyli inaczej ubezpieczenie OC zawodowe. Polisa przeznaczona dla osób wykonujących wolne zawody (np. lekarzy, księgowych, adwokatów, radców prawnych, konsultantów, informatyków) oraz zrzeszających je spółek. OC zawodowe pokrywa nie tylko wyrządzone szkody rzeczowe i osobowe, ale również straty finansowe. Ochrona w ramach polisy od odpowiedzialności cywilnej zapewniona jest w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim w związku z wykonywanym zawodem.
Ubezpieczenie OC kontraktowe. Obejmuje szkody wyrządzone osobie lub mieniu, a także ich następstwa finansowe w ramach realizacji przez firmę danego kontraktu. Ubezpieczenie firmy polisą OC do kontraktu zapewni przedsiębiorstwu ochronę w związku z ewentualnymi roszczeniami będącymi wynikiem popełnionych błędów np. podczas wykonywania prac budowlanych.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkową polisą dla określonych działalności gospodarczych oraz pewnych grup zawodowych, a obowiązek jego posiadania zapisany jest w stosownych rozporządzeniach Ministerstwa Finansów. Warto skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ ubezpieczenie firmy pozwala czuć się przedsiębiorcom bezpiecznie nawet w przypadku popełnienia błędu. Dobrym przykładem może być OC firmy budowlanej, gdzie ryzyko takiej sytuacji jest dość wysokie.

Co zyskasz?

Polisę OC firmy skrojoną na wymiar
Przeanalizujemy Twój biznes pod kątem konkretnych potrzeb, żebyś miał pewność, że polisa w pełni zabezpiecza Ciebie i Twoją firmę
Spokój
Ubezpieczenie OC firmy zabezpiecza Ciebie od szkód, a także strat finansowych
Oszczędność pieniędzy
Nie zawyżamy niepotrzebnie sumy ubezpieczenia, więc nie przepłacasz za składkę
Wsparcie podczas likwidacji szkód
W razie potrzeby likwidacji szkody jesteśmy do Twojej pełnej dyspozycji

Dlaczego warto nam zaufać?

Mamy ponad 20 lat doświadczenia
Wypracowaliśmy dużo kontaktów w towarzystwach ubezpieczeniowych
Specjalizujemy się w ubezpieczeniach OC dla firm
Ubezpieczyliśmy tysiące klientów

Jak kupić polisę OC dla firm?

    Zostaw swój numer telefonu i oddzwonimy do Ciebie.

    Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

    Call Now Button